PER NJE MARTESE TE LUMTUR :)
Dhurojani bashkeshortes/it nje histori,keshille,kompliment nga kjo faqe:)

Ja çfarë është Dashuria

Filloi si nje mengjes shume i ngarkuar.Ishte ora 8.30 kur nje i moshuar hyri ne klinike per te hequr te qepurat ne gishtin e tij.Ishte me nxitim sepse ne oren 9 kishte lene nje takim tjeter.I kerkova qe te ulej ne nje karrige per te egzaminuar plagen e tij,dhe nderkohe i moshuari shikonte vazhdimisht oren.Ndersa po kujdesesha per plagen e tij,ne bisede e siper e pyeta nese kishte nje takim me ndonje doktor tjeter meqe ishte me aq nxitim.
I moshurai tha jo,por duhej te shkonte ne nje klinike
per te ngrene mengjes me gruan e tij.Pastaj e pyeta per shendetin e saj.
Ai me tha qe gruaja e tij kishte qene ne kete klinike per disa vite
sepse vuante nga semundja e Alzheimer
(nje nga simptomat e se ciles eshte humbja totale e kujteses)

Ndersa perfundova se mjekuari doren e tij e pyeta
nese e shoqja do te preokupohej nese burri i saj do te vonohej pak.Ai m'u pergjigj duke me thene qe gruaja e tij nuk e njihte se kush ishtedhe qe ne fakt kishte 5 vite qe ajo nuk e mbante mend me.I befasuar sic isha e pyeta:''Dhe ju shkoni c'do mengjes,edhe pse ajo as qe e di se kish jeni ?
Ai buzeqeshi dhe ndersa drejtohej nga dera me tha;
Ajo nuk me njeh mua,por une ende e njoh ate.''
M'u desh te mbaja lotet ndersa ai u largua,
mornicat ma mbushen trupin dhe mendova:
''Kjo eshte dashuria qe dua te kem ne jete''.

Dashuria e vertete eshte pranimi i tjetrit ashtu sic eshte,
ka qene dhe do te jete.Njerezit me te lumtur nuk kane domosdoshmerisht me te mirat ne jete,por bejne me te miren e gjithckaje qe u del ne rrugen e tyre.

'' Dhe një prej shenjave të Tij është që prej jush krijoi për ju bashkëshortet tuaja, që të qetësoheni pranë tyre, duke vënë ndërmjet jush dashuri dhe mëshirë. Me të vërtetë, në këtë ka shenja, për njerëzit që mendojnë."(Kur'an) This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free