PER NJE MARTESE TE LUMTUR :)
Dhurojani bashkeshortes/it nje histori,keshille,kompliment nga kjo faqe:)

Nje kasete boshe

Nje grua shkon te nje psikolog dhe i ankohet se bashkeshorti i saj ishte njeri i mbyllur dhe nuk fliste.Gjate gjithe kohes,ajo ndihej vetem.Psikologu i thote:''Mundohu te perdoresh objektet qe te rrethojne ne shtepi per ta permiresuar situaten''.Pasi e vrau mendjen,ajo arriti ne nje perfundim interesant.Nje dite,kur burri po nisej per nje udhetim pune,ajo i jep nje kasete dhe i thote:''Degjoje gjate rruges,se ka gjera me vlere dhe te dobishme''.Burri e merr dhe niset.Gjate rruges,e vendos kaseten ne kasetofon,por nuk degjon asgje.Kjo e zemeroi.Kur u kthye ne shtepi,iu drejtua gruas disi me inat:''Po c'ishte ajo kasete boshe qe me kishe dhene ?Aty nuk kishte asgje''.Ajo i pergjigjet:''O burri im i dashur ! Ti per nje udhetim u merzite me nje kasete boshe.Ndersa gjate gjithe kesaj kohe qe kemi qene te martuar,ato pak fjale qe ke thene ti kam nxjerre me grep.A nuk mendon se per mua ti ke qene nje kasete boshe ?''Kjo e beri qe burri te reflektonte dhe te ndryshonte !

 

'' Dhe një prej shenjave të Tij është që prej jush krijoi për ju bashkëshortet tuaja, që të qetësoheni pranë tyre, duke vënë ndërmjet jush dashuri dhe mëshirë. Me të vërtetë, në këtë ka shenja, për njerëzit që mendojnë."(Kur'an) This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free