PER NJE MARTESE TE LUMTUR :)
Dhurojani bashkeshortes/it nje histori,keshille,kompliment nga kjo faqe:)

Marrëzia dhe Dashuria

Marrezia vendosi ti therriste te gjithe miqte per nje kafe.

Pasi pine kafen, Marrezia propozoi: ”A luajme kukafshehti?”

-Kukafshehti? E cfare eshte?- pyeti Kurioziteti.

-Kukafshehti eshte nje loje. Une numeroj deri ne 100 dhe ju fshiheni.

Kur te mbaroj numerimin,do ju kerkoj dhe i pari qe do te gjej do te jete ai i rradhes per te numeruar.

Te gjithe pranuan pervec Frikes dhe Dembelizmit.

-1,2,3.., dhe Marrezia filloi te numeronte.

Nxitimi, u fsheh i pari , ku mundi te gjente.

Turpi, si gjithmone tere turp, u fsheh mes pemeve.

Gezimi, vrapoi ne mes te kopshtit.

Trishtimi, filloi te qante sepse nuk po gjente nje vend te pershtatshem per tu fshehur.

Zilia iu bashkua Triumfit dhe u fsheh prane tij pas nje shkembi.

Marrezia vazhdonte te numeronte ndersa miqte e saj po fshiheshin.

Deshperimi ishte e deshperuar duke pare se Marrezia ishte tashme tek 99 -100-bertiti Marrezia-dhe filloi te kerkonte.


I pari qe u zbulua ishte Kurioziteti, pasi nuk mund ta frenonte veten nga ankthi se kush do zbulohej i pari. Marrezia shikoi Dyshimin siper nje gardhi i cili nuk po dinte se nga cila ane e gardhit te shkonte.

Dhe keshtu me rradhe zbuloi Gezimin, Trishtimin, Turpin. Kur te gjithe ishin mbledhur, Kurioziteti pyeti:

-Ku eshte Dashuria? Askush nuk e kishte pare.Marrezia vazhdoi ta kerkonte, u ngjit dhe maje malit, prane lumenjve, pas shkembinjve. Por nuk e gjeti Dashurine.

Duke e kerkuar gjitheandej Marrezia pa nje grumbull shkurresh, mori nje shkop dhe filloi te hapte deget e shkurreve.Ne nje moment u degjua nje e bertitur. Ishte Dashuria qe bertiste, pasi shkopi i kishte hyre ne sy. Marrezia nuk dinte cfare te bente. Kerkoi falje, iu lut Dashurise qe ta falte , madje i premtoi dhe se do ta shoqeronte gjithmone. Ne fund Dashuria e fali. Sot, Dashuria eshte e verber dhe Marrezia e shoqeron ngado...
 

'' Dhe një prej shenjave të Tij është që prej jush krijoi për ju bashkëshortet tuaja, që të qetësoheni pranë tyre, duke vënë ndërmjet jush dashuri dhe mëshirë. Me të vërtetë, në këtë ka shenja, për njerëzit që mendojnë."(Kur'an) This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free