PER NJE MARTESE TE LUMTUR :)
Dhurojani bashkeshortes/it nje histori,keshille,kompliment nga kjo faqe:)

Omeri dhe kuptimi i familjes

Nje burre vendos te shkoje e te ankohet tek Hazreti Omeri per sjelljet e vrazhda te gruas se tij.Kur u afrua tek shtepia e halifes degjoi nje ze te forte dhe te inatosur gruaje.Nuk po dinte c'te bente dhe filloi te priste aty ku ishte...Pasi e kuptoi qe po fliste vetem gruaja,ndersa Omeri vetem heshtte,vendos te kthehet mbrapsht pa trokitur fare ne dere.Ne ate moment hapet dera dhe duket Omeri r.a i cili e pyet:-Cfare ke,perse ke ardhur dhe perse po kthehesh pa pyetur asgje ?Burri iu pergjigj:-O Omer ! Une pata ardhur per tu ankuar per gruan time...Por vura re qe edhe Omeri  i cili komandon te gjithe njerezit,hesht perpara gruas.I degjon te gjitha fjalet e saj me nje durim te madh...Pastaj e kuptova qe nuk duhet te ankohem dhe vendosa te largohem.Omeri pasi e degjoi burrin i tha:Ajo eshte gruaja e shtepise time:Me mbron mua nga harramet.Eshte Nena e femijeve te mi:kujdeset per to.Eshte kuzhinierja e shtepise sime,gatuan per ne.Eshte pastruesja e shtepise,pastron shtepine.E cfare te keqe ka nese eshte  e lodhur shume dhe grindet me mua.PATJETER QE DUHET TE HESHT PERPARA SAJ !!!

'' Dhe një prej shenjave të Tij është që prej jush krijoi për ju bashkëshortet tuaja, që të qetësoheni pranë tyre, duke vënë ndërmjet jush dashuri dhe mëshirë. Me të vërtetë, në këtë ka shenja, për njerëzit që mendojnë."(Kur'an) This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free